fbpx

Nekašlu na kosmetiku!

Ta moje je totiž k sežrání 🙂 a myslí si to i kočka

Ano, kosmetika kerou tři roky používám, je k jídlu. Tedy ne že by byla primárně určena k jídlu, ale obsahuje pouze takové ingredience, které jsou pro tělo zdravé a to nejen při použití zevně, ale také zevnitř. To se ale samozřejmě nesmí říkat nahlas.

Ale to není ten důvod, proč svou kosmetiku miluju. Je to spíše kriterium TOP kvality.

V tuto chvíli můžu říct, že mám kosmetiku a výživové doplňky, kterým opravdu důvěřuju a které mě baví. Ale nebylo to tak vždycky. Většinu života jsem používala to, co mi přišlo pod ruku, nevěnovala jsem kosmetice příliš pozornosti. Ale vlastně jsem podvědomě hledala něco, abych už hledat nemusela. A jak to bývá, tak ty správné záležitosti k nám připlují s příběhem a zaklapne to přesně na místo.

Proč píšu tenhle článek? Před pár dny jsem vyhlásila výzvu k omlazení očního okolí pomocí fasciální masáže. Přihlásilo se do ní více než 200 žen. V tomto minikurzu jsme prováděli masáž očního okolí takzvaně „nasucho“ bez použití krému nebo oleje. Na mých stránkách se můžete dočíst, že omlazení naší pleti je ze 70 – 80% záležitostí masáže a jen 20-30% má na svědomí kosmetika. A za tímto tvrzením si také stále stojím.

Ale …

… jednak mi vzápětí došlo, že na těch více než 200 žen (a další ženy, které si objednávají Kurz omlazení očního okolí>>>, který jsem z materiálů výzvy vytvořila>>>) to vše může působit dojmem, že kosmetiku podceňuji, nebo že na ni dokonce kašlu. To tedy ani náhodou. Naopak. A také se ozvaly ženy, které mají problematickou nebo velmi citlivou pleť a potřebují speciální péči. Masáž nasucho pro ně nemusí být úplně příjemná. A to mě isnpirovalo k tomu, abych se s vámi podělila o zkušenost s kosmetikou (a výživovými doplňky), které jsou z mého pohledu fakt skvělé.

Mám ráda cokoli s PŘÍBĚHEM

Tak jeden minipříběh na úvod, jak Renáta ke své značce přišla. Jednou jsem poslouchala povídání Ivanky Adamcové. Kdo neznáte, doporučuji vygooglit. V jednu chvíli jsem zbystřila, protože tato osvícená žena, která mluví o věcech hlubokých, nelehkých, o přejímání svého života a žití bez odporu, najednou zmínila téma neobvyklé. Tahle mystička (ne mistička :-)) života vyprávěla:

„Tak si představte, že jsem dostala jako dárek poukaz na kosmetiku. Já a kosmetika! Ale, říkala jsem si, že to teda využiju. Tak jsem se tam uložila na lehátko a milá paní mě něčím napatlala. No a pak jsem cítila věci! Moje buňky se na TO vrhly jako hladoví vlci, a doslova se TÍM chtěly nacpat! Jako bych slyšela hlasité mlaskání – mňam, mňam, mňam. Jako by to byla ta nejúžasnější výživa, kterou kdy dostaly. Jakoby se nacpávaly životem samým!

No a paní kosmetička mě zasvětila, že je to kosmetika Dr.Nona z Mrtvého moře a že má opravdu unikátní složení.“

Tak tolik Ivanka.

Určitě znáte ten moment, kdy vám něco brnkne o ucho nebo oko a vy cítíte, že je to nějak výjimečné. Začala jsem se pídit po informacích. „Náhodou“ mě to zavedlo přímou cestou k dámě, která se touto kosmetikou zabývá, a bydlí jako já v Budějicích (teď už je Zdenička Prušáková mou přítelkyní). Sešly jsme se, protože jsem ten zázrak chtěla vidět na vlastní oči, a v drogerii se fakt neprodává. Po hodině povídání jsem nabyla dojmu, že NUTNĚ POTŘEBUJI VŠECHNO! Jasně, že trochu přeháním. Ale s každou další informací jsem byla nadšenější, protože příběhy pokračují.

Příběh Dr.Nony – když ještě doktorkou nebyla

Jak Nona přišla na myšlenku „lovit“ v Mrtvém moři?

Mladá Nona končila střední školu s perfektními výsledky, a připravovala se ke studiu na lékařské fakultě. Její jediný zájem byl studium, a tomu věnovala veškeré síly a čas. Jednou se vracela z konzultace, zmokla a prochladila se. Vysoké horečky lékařka připisovala nachlazení, a tak také Nonu léčila. Ale stav se nelepšil, objevily se zvěšené uzliny. Po dalších podrobnějších vyšetřeních zněla neúprosná diagnóza – akutní lymfosarkom. Řešení – odstranit operací oko a horní čelist.

Co byste udělali, kdyby se to stalo vašemu dítěti? Když jsem tem příběh četla poprvé, brečela jsem, jako želva, i když jsem věděla, že to dobře dopadlo.

Máma operaci nedovolila. Dělala možné i nemožné, vozila Nonu od čerta k ďáblu (od jednoho profesora k druhému). Nona byla na pokraji smrti, úplně vyčerpaná. Nakonec se lékaři rozhodli provést částečnou operaci mj. nádorů na krčních uzlinách v těsné blízkosti krční tepny. Tu bohužel porušili. Rodičům řekli, že Nona nepřežije. Navzdory téměř nulové naději Nona přežila. Zdaleka však neměla vyhráno. Dále bojovala pomocí chemotarapi a zdevastovaný organismus s stále potácel na pokraji smrti.

Její máma se dozvěděla o alternativní léčbě akupunkturou. Ale tehdy nebyla žádná v dosahu a Nona neměla žádný čas čekat. Maminka doslova chytila za rukáv stážisty čínské medicíny a přemluvila je, aby tajně v noci, když lékaři odjedou, aplikovali svou metodu. Vpichovali Noně neznámý roztok do bioaktivních bodů na ruce.

Nona zůstala na živu. Vyhrála boj se smrtí a rozhodla se pomáhat těm, kterým je těžko. Vystudovala 2 lékařské fakulty. Našla způsob, jak dostat z Mrtvého moře jeho poklad.  Léčivý komplex, který způsobuje obrat ve zdravotním stavu lidí, kteří u Mrtvého moře pobývají. Podporuje preventivní i léčebné programy v souvislosti s nádorovým onemocněním zejména dětí.

Celý příběh Nony, jak jej ona sama vypráví,  si můžete přečíst tady>>>

Živé Mrtvé moře

Již v dávné Judeji a Římské říši lidé věděli o léčivých vlastnostech Mrtvého moře a jeho vodu využívali k léčení široké škály nemocí. Vysoký počet současných láze

ňských zařízení v okolí Mrtvého moře, potvrzuje moudrost našich předků.

Jílovitá slaná bahna nemají díky svému složení a terapeutickým účinkům konkurenci, a v kombinaci s různými  procedurami a koupelemi v Mrtvém moři, mají vynikající výsledky při léčení různých druhů onemocnění, od kožních problémů až po kosterní a svalové potíže.

Voda Mrtvého moře se hodně liší od jiné mořské vody na naší planetě. Obsahuje všechny mikroprvky a minerály, potřebné pro člověka (21 přírodních minerálů) a její hutnost je nadměrně vysoká (v 1 l vody 420 g různých solí). Kromě toho, soli a bahna Mrtvého moře, obsažené v produkci Dr.Nona, obsahují vysoce kvalitní extrakty ve formě esencí a silic z léčivých rostlin, které mají čtyři certifikáty čistoty.

Poklad archebakterie

Archebakterie je první buňkou na Zemi. Řadí se k typu prokaryotů a má neopakovatelnou sadu aminokyselin, identickou pro naše dávné předky. Existuje vědecká hypotéza, že právě z ní vznikly mnohobuněčné organismy. Rozdíl spočívá v tom, že její jádrová blána není obklopena membránou. Použitím archebakterií při přípravě preparátů se tělu dodává soubor DNK, který dokáže obnovovat poškozené buňky našeho organismu.

Je to absolutně unikátní způsob výživy na buněčné úrovni. Deriváty archebakterií jsou přítomné ve všech produktech Dr. Nona. Produkty jsou tvořeny na základě dávných léčitelských receptur s použitím soli a vody Mrtvého moře, éterických olejů, fytoproduktů a minerálů. Od té doby produkty společnosti Dr.Nona obstály při testovacích zkouškách ve čtrnácti vědecko-výzkumných institucích Ruska.

Teď už je možná jasnější, proč citlivý, a na své tělo napojený jedinec, jako Ivanka Adamcová (minipříběh na začátku), doslova cítila, jak se každá její buňka nacpává tím komplexem dobrot – archebakterie, bylinek, minerálů, esenciálních olejů. 

Dr. Nona ho nazývá Hallo komplex. 

Tento unikátní koktejl oživujících látek je obsažen ve všech produktech značky Dr.Nona, ať už se jedná o kosmetické či výživově přípravky. Není možné v jednom článku popsat všechny výrobky, to by bylo na knihu (ta také existuje, ale momentálně není k sehnání). Takže alespoň pár mých nejoblíbenějších favoritů, kteří mě oblažují každý den, nebo když potřebuju první pomoc.

Abych pravdu řekla, já moc nepátrám po různých certifikátech a výzkumech. Produkty Dr. Nona jich mají požehnaně (patentů a certifikátů – tuším 26). Ale to jsem zjistila až o hodně později. Dám spíš na pocit a zkušenost na svém těle 🙂

Můj první krém byl oční balzám.

Už zmíněná Zdenička se mě zeptala: „Co cheš řešit?“ Říkala jsem si, jak to myslí řešit? Copak kosmetika něco řeší? Ale vybalila jsem na ni své momentální potíže. Trpěla jsem tehdy velkou únavou očí a bolestí hlavy za očima, a to tak, že jsem téměř každý den protrpěla hodinovou cestu autem z práce, rozostřovalo se mi vidění. Balzám jsem používala  pravidelně ráno a večer, a zároveň jsem ho nosila pořád v kabelce, abych si „mázla“, když jsem začala cítit únavu. A to i dovnitř oka. Ulevilo se mi. Přetíženost a únavu samozřejmě úplně nevyřeší žádný krém, ale když není zbytí, je skvělé mít takového pomocníka, který, kromě úlevy při únavě očí, krásně působí na oční okolí a vrásky, a je neskutečně příjemný a pečující.

Bez soli ani ránu

Kvarteto solí z mrtvého moře (samozřejmě s Hallo komoplexem) u nás doma nesmí nikdy dojít! Znamená to mít prevenci, relaxaci i první pomoc stále po ruce. A tak krásně voní po bylinkách a olejích! I kdybyste neměli žádný jiný produkt, sůl můžete použít na tisíc způsobů. Každý den si hodím pár zrníček do vody (bez chloru) na pití (21 minerálů tak dostanu pravidelně).

A dále

pleťová voda – lžičku soli rozpustím v rozprašovači, skvělá tonizace i čištění a archebakterie putuje k buňkám na obličeji,

bolest  v krku – zrníčko soli pod jazyk, opakuju, dokud bolest není pryč. Nebo stříkám  tu „pleťovou vodu“ do krku (do nosu, do ucha, na vlasy ….). Já vím, že to zní jako všelék nebo blábol, ale není to ani jedno z toho :-),

kašel – inhalace soli (nejlépe tymián),

únava, nachlazení, zrohovatělé paty, horečka – pomáhají  „slané ponožky“ – namočím bavlněné ponožky do solného roztoku, vymačkám, navlíknu na nožky na noc, přes ně buď suché vlněné, nebo igelitový pytlík a na něj pak suché ponožky.

Pokud řešíte krásné nožky, aplikujte týden. Ráno vždy oškrábejte starou kůži a namažte Solarisem. Je to pocit, jako když vám narostou nové, čerstvé nožky. Obklad detoxikuje přes chodidla celé tělo. Prostě mňamka 🙂

Minipříběh poněkolikáté – zato čerstvý, z tohoto víkendu. Můj partner je naprostý popírač všech mých (i jiných) uzdravovacích metod, ať jsou to fasciální masáže, energetické léčení nebo léčebná eurytmie (jen z mého repertoáru). Mému nadšení z Mrtvého moře se usmívá. Jenže přijel po pracovním týdnu v Německu a bolel ho zub. Tedy dáseň okolo. A protože už byl dvakrát svědkem „zázračné“ úlevy, a zmizení otoku a zubního váčku u kamaráda  (po aplikaci výplachu úst solným roztokem -byla jsem označena za čarodějnici), tak si namíchal vlastnoručně kloktání (pořádně silný roztok – 1 lžička do 1 dl vody). Vyšplouchal si statečně pusu, šklebil se a říkal: „Je to hnusné, jak pracovní sobota, ale funguje to.“ (Hnusné je pro něj všechno, co voní :-), i když tahle sůl je opravdu tak slaná, až je hořká.

I kdybych pokračovala jen výčtem vlastních zkušeností, byl by tento článek nekonečný (uzdravené dutiny, akné, zánět středního ucha ….). 

Více o solích můžete zjistit tady>>>

Ale neodpustím si ještě přece jen něco k pleti

Moje nej kamarádka má  od mládí ekzémy na očních víčkách. Od té doby, co používá tuto kosmetiku (Dynamic, Solaris, denní a noční krém, oční balzám), se jí stav pleti značně zlepšil. Musím ale dodat, že přibližně ve stejnou dobu začala aplikovat fasciální masáž, takže těžko zjistit, zda by jedno bez druhého mělo stejný efekt. Tělové mléko Solaris používá pro vysušenou a ekzematickou pleť svých vnoučat téměř od jejich narození. Přípravky jsou naprosto bezpečné i pro takto malé děti.

Fasciální Hallo bio lifting 🙂

Takže můj tip pro vás dámy, které jste se nadchly pro fasciální masáž obličeje>>>, a dáváte přednost použití krému, či pleťového oleje, nebo máte citlivou nebo ekzematickou pokožku – použijte při masáži krém Dynamic, nebo tělové mléko Solaris (nebo i mastnější noční krém nebo oční balzám), Prostě co máte doma. Aplikujte pravidelně (2-3 x týdně bahenní masku smíchanou s některým krémem a střídat to můžete se solnými obklady – ubrousky napuštěné silným solným roztokem). Pozorujte, co na to vaše pusinka říká. Krémy se vstřebávají bezvadně, i když je vrstvíte, já osobně neznám u této kosmetiky pocit, že jsem jí použila moc nebo málo. Prostě se chová disciplinovaně :-).

Víte, jak si nejlépe odpočinu?

Do vany si nasypu 2 víčka soli (já nejraději levandulovou, ale když chcete zrovna jiskřit erotickou energií, tak je super ylang ylang, na uklidnění heřmánek a při zlobivých průduškách tymián). Na obličej si nanesu bahenní masku (funguje i na bolavé klouby, revma …) a pustím si hudbu (Carla Morrison obvykle vítězí, nebo přenášku třeba Joe Dispenza).

Jo, a do té slané vany si samozřejmě vlezu :-). 20 minut a pak natřít Solarisem celé tělo, nebo aspoň chodidla. Takové luxusní domáci welness. Pozor, pokud s maskou začínáte, raději kratší čas. Pleť na příval dobrot může reagovat různě. Někdo si potřebuje zvykat.

Možná se ptáte, kde se k této péči z Mrtvého moře můžete dostat. Neprodává se v kamenných obchodech, prodej probíhá síťovým marketinkem.

Registrací získáte slevu 20 nebo 35% bez dalších závazků, na podmínky se můžete podívat tady>>>.

Doplňující info – právě mi přišla zpráva od společnosti Dr.Nona o vánoční akci zvýhodněné registrace do konce prosince 🙂

Katalog všech produktů můžete zkouknout zde>>>

Pokud vás to láká, ale nejste si jisti, s čím začít, nebo chcete řešit konkrétní problém, nabízím při registraci konzultaci a energetické vytestování na dálku zdarma (popíšete v emailu, já odpovím, nebo si rezervujte online termín – 30 minut prostřednictvím emailu kral.ren@gmail.com). 

A teď odcházím do wellness 🙂

 

Specializuji se na vědomý uzdravující pohyb a dělá mi radost inspirovat a motivovat Vás k návratu k fyzické a duševní harmonii. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.